Uitnodiging: SA Akademie se Noordelike bekroningsplegtigheid

  • 0

Jy word hartlik uitgenooi na die SA Akademie se Noordelike bekroningsplegtigheid wat vanaf Woensdag 20 Julie 2022 om 18:00 op die Akademie se twee elektroniese platforms beskikbaar sal wees:

Die bekroningsplegtigheid sal permanent op die platforms te sien wees.


 

Die volgende pryse word oorhandig:

JD Carr: Poortprys vir Prosa

JD is ’n leerder aan die Hoërskool Upington en ontvang die prys vir sy prosawerk Wabi sabi

Huldigingswoord: Prof Thys Human

Tite Mwepu, dr Salmon Lubbe en prof Philip Crouse: Douw Greeffprys vir beste artikel in die SA Tydskrif vir Natuurwetenskap en Tegnologie

Huldigingswoord: Dr Cassie Carstens

Frederik de Jager: Eugène Maraisprys vir Prosa vir Man op ’n fiets êrens heen

Huldigingswoord: Prof Hein Viljoen

Fanie Viljoen: Scheepersprys vir Jeugliteratuur vir Offers vir die vlieë

Huldigingswoord: Prof Thys Human

Prof Hendrik Swart: Havengaprys vir Fisiese Wetenskappe

Huldigingswoord: Prof Japie Engelbrecht

Prof Lise Korsten: MT Steynprys vir Natuurwetenskaplike en Tegnologiese Prestasie

Huldigingswoord: Prof Kobus Eloff

Prof Hennie van Coller: NP van Wyk Louwmedalje

Huldigingswoord: Prof Anthea van Jaarsveld

Emma Renzi: Huberte Rupertprys vir Klassieke Musiek

Huldigingswoord: Paul Boekkooi

SP Naudé: Hertzogprys vir Prosa vir Dol heuning

Huldigingswoord: Prof Willie Burger


 

Die Suidelike bekroningsplegtigheid sal vanaf Woensdag 27 Julie vanaf 18:00 beskikbaar wees.

By hierdie plegtigheid word die volgende pryse oorhandig:

  • Mikayla Pretorius: Poortprys vir Poësie
  • Amoré Malan: Junior Kaptein Scott-gedenkmedalje (Dierkundige Wetenskappe)
  • Ashwin Arendse: Eugène Maraisprys vir Poësie vir Swatland
  • Jaco Jacobs: Alba Bouwerprys vir Kinderliteratuur vir Die boekwinkel tussen die wolke
  • Prof Ernst Kotzé: Jacques van der Elstprys vir beste artikel in die Tydskrif vir Geesteswetenskappe
  • Dr Carel van der Merwe: Protea Boekhuistoekenning vir Kansvatter: Die rustelose lewe van Ben Viljoen
  • Emma Willemse: Erepenning vir Geesteswetenskappe en Kuns
  • Prof André Coetzee: Erepenning van die SA Akademie se Fakulteit Natuurwetenskap en Tegnologie
  • Prof Bill Henderson: Gustav Prellerprys vir Literatuurwetenskap en literêre kritiek
  • Hendrik du Toit: Christo Wiesemedalje vir Bedryfsleiding
  • 0

Reageer

Jou e-posadres sal nie gepubliseer word nie. Kommentaar is onderhewig aan moderering.


 

Top